Obec Běloky

Štve vás rozbitá silnice ve vašem okolí?

Štve vás rozbitá silnice ve vašem okolí? Zavolejte a urychlete tak její opravu!

Štve vás rozbitá silnice ve vašem okolí? Zavolejte a urychlete tak její opravu!

Jaro se pomalu blíží a tající sníh tak jako každý rok odkrývá na komunikacích škody napáchané mrazivým počasím. Pokud jste narazili během své cesty Středočeským krajem na rozbitou silnici, tak neváhejte a obraťte se přímo na odpovědného cestmistra, ať právě tu vaši komunikaci, po které jezdíte, co nejdříve opraví!

Středočeský kraj se prostřednictvím svých Správ a údržeb silnic stará o více než osm tisíc kilometrů silnic. Přesto, že jde o tak vysoké číslo, kraj občanům umožňuje jednoduše dohledat, kdo je za jaký úsek konkrétně odpovědný. Díky přehledné mapce a přímým kontaktům uvedeným na webových stránkách kraje tak může každý motorista, chodec, ale třeba i starosta zavolat či napsat odpovědné osobě a dožadovat se nápravy rozbité silnice.

„Naši cestmistři samozřejmě pravidelně sledují stav našich silnic a průběžně je spravují, ale protože náš kraj má nejhustší dopravní síť v celé republice,  uvítáme každou informaci. Navíc financí na opravu silnic není nikdy dost a v praxi se tak přednostně opravují právě ty nejvíce poškozené úseky. Tím, že nás občané upozorní, mohou pomoci k rychlejší opravě právě jejich komunikace,“ vysvětluje výhody zapojení občanů hejtman Josef Řihák.

Kde hledat informace:
» na webových stránkách www.kr-stredocesky.cz
» na hlavní straně vlevo kliknout na odkaz Doprava a dále vybrat záložku Informace o silnicích II. a III. tříd pro veřejnost
» na stránce je mapa, kde se po kliknutí na konkrétní úsek objeví údaje o příslušném cestmistrovství s kontakty (telefonní číslo, e-mailová adresa) na zodpovědného cestmistra a odkaz na firmu, která údržbu provádí

Kdy volat cestmistra:
» pokud nejste spokojeni se stavem určité silnice
» s dotazem, zda se plánuje oprava silnice
» s reklamací špatně provedené opravy silnice

Protože zima pro cestáře ještě neskončila, nejsou v tuto chvíli přesně vyčísleny škody a náklady na zimní údržbu, předběžné odhady ale hovoří o cca 400 milionech korun. Středočeský kraj počítá s tím, že do oprav silnic letos investuje minimálně 1,7 miliardy korun.

Barbora Adamová
Vedoucí oddělení komunikace s územními samosprávnými celky a Asociací krajů ČR (KHTCA) - pověřena zastupováním
Odbor Kancelář hejtmana

Zborovská 11, 150 21 Praha 5